Haksızlık günümüzde çokça olmaktadır. Bunlara karşı bir insan normal hareket ederek sabretmesi zor olur.Onun için Devamlı ALAHu taalayı zikretmemiz.dua etmemiz.iyi insanlarla karşılaşmamızı ALLAHımızdan istememiz hiç kanınılmaz olmakla beraber yalnış insanlardan uzaklaşmanın en doğru olanı yapmış olcağız.Hele kuranı kerim hemen hemen hergün okumamız ve normal hayata sürmemiz gerekir.Çünkü şeytan insanların sabırsız olmalarını,sinirlilik halinde hemen ortalığı karıştırmamızı ister.maddiyatsızlık halinde şeytan çalmamızı,bekarlık halınde zinaya bakmamızı,ziya yaklaşıp o onlıkihtiyacımızı ileriyi düşünmeden yapıp günah işlememizi okötü şeytan ister.
Ama bu konuyu açmadan edemiycem:
Hanımlar biraz üstümü açsam birşey olmaz.Nede olsa ALLAHın sopası burya kadar gelmez diye yanılyorlar.Erkekler biraz baksambiraz konuşsam,internette birazğizli yerlerimi göstersem birşey olmaz diye yanlış düşünüyorlar.Buna benzer daha sayacak birçok şeyler var.Boşanmalar,kaçmalar,zina almış başını gidiyor.
onun için İnsanlar sabırı boşa takmaması,hemen hemen her konumda insanlar SABIR etmesi,ALLAHı taalayı zikretmesi çok çok lazım ve gereklidir.Herkese ALLAHtan SABIR diliyorum.Yollarda ,evde,kazalarda,kavgalarda hep sabır herşeyın ilacıdır. Acele işe Şeytan karışır sözü de unutulmaması gerekir. Saygı ve sevgı ilekalın sabır ve saglıcakla MEHMET ŞAHİN