Gören,Gözler,Görüyor!

Aslında değerli kardeşlerim,dünya´da herşey ayın on dördü gibi apaçık ortadadır ve gören gözler ve okuyabilen beyinler ve hissedebilen kalpler için herşey okunabilmektedir.

Yeterki siz yüce Allah´a iman edin ve tertemiz bir kalp ile ona hiçbir çıkar gözetmeden bağlanın ve ona sığının ve onun sizlerden istediği sizin kendi hayrınız için olan Dine bağlanın ve ona kulluk edin. Bakın o zaman dünya´da size hiç bir şey gizli kalıyormu?

Yeterki Namazı kılın ve bir müslümanın yerine getirmesi gereken Farz ibadetleri yapın,bakın o zaman dünya´ya nasıl değişik bir gözle bakmaya başlıyorsunuz ve aynı zamanda dopdolu yaşıyorsunuz.

Yüce Allah Kuran´i Kerim´de Fetih Suresi 48:4 -İmanlarına iman katsınlar diye müminlerin kalplerine güven indiren O'dur. Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah bilendir, herşeyi hikmetle yapandır. (diye buyuruyor)

Bu Ayet kısa ve net olarak herşeyi anlatmaktadır,Dünya´da yüce Allah´a inanan ve ona bağlanan bir insan mutlulugun temel anahtarını eline almış oluyor çünkü inanın ne kadar zengin olursanız olun ne kadar mal mülk,evlat sahibi olursanız olun yüce Allah´a iman etmemiş iseniz o zaman sizin kalbinize güven ve sukunet duygusu inmez çünkü siz size hayatı vereni tanımıyorsunuz ve ondan gelen nimetlerin farkında değilsiniz.

Yüce Allah Bakara Suresi 255. Allah o Allah’tır ki, kendinden başka hiçbir ilah yoktur. O, ezeli ve ebedi hayat ile
bizatihi diridir. Zat ve kemal sıfatlarıyla yarattıklarının bütün işlerinde hâkim ve kaimdir. Her


şey onunla kaimdir. O’nu ne bir dalgınlık, ne de bir uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa

hepsi O’nundur. O’nun izni olmadıkça katında kim şefaat edebilir? O, bütün varlıkların

önlerindeki ve arkalarındaki gizli ve aşikâr her şeyini bilir. Onlar ise, Allah’ın dilediği

kadarından başka, O’nun ilminden hiç bir şey kavrayamazlar. O’nun kürsüsü gökleri ve yeri

çevrelemiş, kuşatmıştır. Gökleri ve yeri korumak, gözetmek, O’na zorluk ve ağırlık vermez.

O, çok yüce, çok büyüktür. (diye buyuruyor)

Ne diyor Ayetel Kürsi´de "Onlar ise,Allah´in dilediği kadarından başka ,O´nun ilminden hiç bir şey kavrayamazlar." bu kısaca şu demektir.

Gerçekleri ve dünya´da olup biten olayları insanlara öğreten ve kavratan yüce Allah´tır. O´nun dilediği kadar ilimden kavrayabilirsiniz çünkü ilimde onundur,siz ancak onun ilminden onun dilediği kadar istifade edebilirsiniz.

Bugün inanın müslüman dünyası Kuranı Kerim´i yeterince okusalar inanın bana dünya´da en değerli ve mucizevi
Kitabın kendi ellerinde olduğunu bir anlasalar bakın o zaman müslümanlar dünya´da fakirlik yoksulluk gibi
kavramlardan nasıl uzaklaşıyorlar.

Kuranı Kerim insanlığa inen bir Rahmettir ve Berekettir yüce Allah tarafından her insana yazılmış olan bir yüce
Kitaptır ve inanın bana ilmin anahtarıdır,her müslümanın Kuranı Kerim okuması ve diğer müminlere okutmasını
yüce Rabbimiz inşallah nasip eder.

Aslında gören gözler için şu dünya´da herşey açık bir biçimde cereyan ediyor ve hiç bir şey gizli kalmıyor,fakat dedim ya gören gözler için,okuyabilenler için herşey apaçık bir kitap misali apaçık ortada.

Yeterki siz siz olun ve yüce Allah´a temiz bir kalp ile iman edin ve ona bağlanın,bakın o zaman nasıl herşeyin gizemi ve perdeleri ortadan kalkıyor ve herşey bütün gerçekleri ile apaçık ortada duruyor.


Selam ve Dua ile
Önder Demir